Szablony i wtyczki do wordpressa – co się bardziej opłaca?

Czy darmowe motywy i wtyczki do wordpressa zawsze są dobrym rozwiązaniem? Okazuje się, że nie. Jeśli na swoją stronę patrzysz jak na inwestycję biznesową, lepszym wyjściem będzie zakup profesjonalnego szablonu w sklepie internetowym. Oto dlaczego.

WordPress to najbardziej popularna platforma CMS do tworzenia stron internetowych. Katalog darmowych motywów i wtyczek do wordpressa jest naprawdę bogaty, ale nie zawsze warto z niego korzystać.  Poznajcie zalety płatnych motywów i wtyczek do WP i zdecydujcie, czy taka inwestycja jest dla Was opłacalna.

Płatne motywy i wtyczki do WordPressa – to warto wiedzieć

Płacąc za szablony i wtyczki do WordPressa otrzymujecie estetyczny i oryginalny projekt graficzny dostępny do bezpośredniego pobrania, bez opłaty za wysyłkę. Możecie być niemal pewni, że nikt inny nie będzie miał identycznie wyglądającej strony internetowej. Jeśli tworzycie stronę www czy bloga z myślą o jego komercyjnym wykorzystaniu, lepiej postawić na profesjonalny i dopracowany wygląd, który od razu wzbudzi zaufanie potencjalnych klientów i czytelników.

Płatne szablony, motywy i wtyczki są przeważnie bardzo rozbudowane i mają więcej funkcji, które możemy dodatkowo rozwijać według potrzeb. Na przykład motywy, wtyczki i szablony do wordpressa oferowane w sklepie wphocus.com udostępniane są na zasadzie GNU GPL – General Public Licence, która oznacza, że dany produkt możemy użytkować w dowolnym celu i dostosować kod do indywidualnych potrzeb. W sklepie znajdziecie popularne wtyczki umożliwiające m.in. instalację live chat na stronie, rezerwację wizyt, podpowiedzi do optymalizacji wpisów blogowych pod SEO czy nakładkę umożliwiającą proste wykonanie wielu wersji językowych strony.

Niedrogie szablony i motywy do wp w polskim sklepie

Jeśli zdecydujecie się na zakup wtyczki, szablonu czy motywu do wordpressa jest kilka możliwości. Możecie kupić produkt bezpośrednio na stronie firmy mającej prawa autorskie do motywu (zazwyczaj zagranicznej) i np. za ok. 90 dolarów (ok. 330 zł) zyskać pliki instalacyjne i wsparcie techniczne motywu. Możecie także kupić motywy do WP w polskim sklepie https://wphocus.com/kategoria-produktu/motywy-wordpress/, gdzie zapłacicie tylko ok. 24 zł (bez supportu), a motyw gotowy do zainstalowania otrzymacie od razu.

Rozważając zakup motywu czy wtyczki do wp zwróćcie uwagę na fakt, że popularni autorzy tych prac dbają o społeczność użytkowników swoich projektów – często dostępne są fora dyskusyjne i sekcje typu „najczęściej zadawane pytania”, zatem w razie wątpliwości możemy często znaleźć rozwiązanie problemu bez bezpośredniego kontaktu z autorem i bez konieczności dodatkowego płacenia za support na zagranicznej stronie.

Kupno motywu do wordpressa – dlaczego warto?

Chcąc skutecznie promować swój biznes w Internecie, należy zmienić myślenie o tym co „za darmo”. Nowoczesne podejście wymusza posiadanie estetycznej i funkcjonalnej firmowej strony internetowej. Profesjonalnie wyglądająca witryna zwiększy zaufanie do firmy i zachęci do przejrzenia jej oferty.

Szablony i wtyczki do wordpressa – co się bardziej opłaca?
5 (100%) 3 votes

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *